technologia-budowy-domów-prefabrykowanych

VIKKING HOMES

Budujemy solidnie

Oferujemy budynki prefabrykowane wykonane w technologii szkieletu drewnianego.
Stanowimy podmiot, który realizuje zadania w systemie „od projektu do efektu” w odpowiednio szybkim tempie budowy.
Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu oferujemy budynki:

Jakość dzięki wysokogatunkowym materiałom

Specjalizujemy się w projektowaniu oraz budowie domów energooszczędnych w technologii szkieletowej.

Główny nacisk kładziemy na budownictwo ekologiczne i zrównoważone, stosując do budowy produkty naturalne, które w znaczący sposób odciążają środowisko już od fazy produkcji komponentów wbudowywanych.

Dlaczego prefabrykujemy?

Konstrukcje prefabrykowane są przejawem postępu technologicznego w budownictwie oraz umożliwiają przeniesienie części procesu technologicznego do zakładów produkcyjnych ograniczając zazwyczaj pracę na placu budowy do montażu elementów budynku.

Prefabrykacja umożliwia nam:

  • przyspieszenie prac budowlanych,
  • większe uniezależnienie się od warunków pogodowych,
  • podniesienie jakości poszczególnych elementów budowlanych,
  • kluczowe podniesienie precyzji wymiarowej m.in. nasz zaawansowany technologicznie park maszynowy docina elementy budowlane z dokładnością do 0,2 mm

Ogrzewanie. Ile to kosztuje?

Naszym podstawowym założeniem jest ograniczenie ilości energii elektrycznej przeznaczonej do ogrzewania budynku oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Szczególny nacisk kładziemy również na odzyskiwanie ciepła, które jest kluczowym parametrem generującym koszty w eksploatacji budynków mieszkalnych. 

Dzięki zastosowaniu przez nas m.in. innowacyjnej technologii izolacyjnej zakładany współczynnik przenikania ciepła U budynku ze wszystkimi przegrodami zewnętrznymi wynosi 0,14 – 0,15 [W/m2K].

W celu dogrzania budynku stosujemy:

  • rekuperację z odzyskiem ciepła,
  • panele grzewcze podczerwieni- rozwiązanie standardowe,
  • systemy mat grzewczych – za dopłatą,
  • pompa ciepłe powietrze – woda z ogrzewaniem podłogowym- za dopłatą

Czy mogę liczyć na komfort?

Przy zastosowaniu przegrody budowlanej z naturalnych ekologicznych materiałów izolacyjnych takich jak np. wełna celulozowa oraz przy gwarantowanym współczynniku przenikania ciepła U = 0,14 – 0,15 [W/m2K] proponowane przez nas budynki mieszkalne charakteryzują się wysokim komfortem cieplnym.

Pleśń? Grzyb? Co z moim zdrowiem?

Proponowany przez nas energooszczędny dom szkieletowy określamy jako dyfuzyjnie otwarty. W naszych rozwiązaniach ściana zewnętrzna budynku nie stanowi całkowitej bariery dla pary wodnej i dobrze reguluje wilgotność pomieszczeń, jest w stanie przyjąć pewną ilość wilgoci a jej nadmiar odprowadza na zewnątrz. Gdy wilgotność powietrza wewnątrz budynku spada, ściana zewnętrzna oddaje wilgoć do środka.

Kluczowym elementem domu jest rekuperacja czyli system wentylacji mechanicznej nawiewowo – wywiewnej z odzyskiem ciepła. Jest to system służący do wymiany brudnego, zużytego powietrza na czyste i świeże przy jednoczesnym odzyskaniu części zgromadzonego już ciepła.

Co w przypadku pożaru, co z moim bezpieczeństwem?

W procesie produkcyjnym naszych domów używamy materiałów, które stanowią ochronę przeciwpożarową i nie czynią ich bardziej podatnymi na ogień w kontekście budynków  wykonanych w innej technologii. Przykładem mogą tu być płyty włóknowo-gipsowe lub wełna celulozowa dodatkowo posiadająca bardzo niski współczynnik przepuszczalności powietrza, dzięki czemu w sytuacji pożaru lepiej chroni konstrukcję drewnianą przed gorącym powietrzem a co za tym idzie rozprzestrzenianiem się ognia. W celu utrzymania standardów ognioodporności stosujemy wyłącznie drewno suszone komorowo oraz czterostronnie strugane. Ogień po takim drewnie “ślizga” się i jedynie opala z zewnątrz. Oczywiście wszystko jest kwestią czasu i działającej na dany materiał temperatury ale jak wiadomo stal, szkło i inne materiały stosowane nawet w najcięższych technologiach również ulegają spaleniu. 

Potrzebuję domu,
bardzo szybko!

Wznoszenie konstrukcji szkieletowej budynku nie wymaga mokrych technologii, co zdecydowanie skraca czas budowy i nie powoduje ograniczeń, co do okresu wykonywania prac budowlanych. Termin wybudowania domu zgodnie z zakresem prac budowlanych  od momentu przejęcia placu budowy do stanu deweloperskiego wynosi do 16 tygodni.

Brzmi ciekawie?

Jeżeli zainteresowała Cię nasza oferta lub chcesz uzyskać więcej informacji technicznych, napisz do Nas za pomocą formularza kontaktowego.